۰ 0

قانون جدید

دوستان سلام کسی راجب این قانون که بهش میگن ترامپی اطلاعاتی داره ؟ از نگذانی درمون بیاره ؟

اعتبار: ۰
۱ پاسخ 1

۰ 0

سلام

فکر می کنم متاسفانه بسیاری از دوستان در مورد میزان خطر این قانون اطلاعی ندارن. این لایحه بندی داری به نام بند 199F که به وزیر مربوطه اختیار میده ویزاهای یک کشور رو کلا بررسی نکنن. اون کشور به این دلیل در لسیت سیاه قرار می گیره که مثلا با دولت استرالیا در مورد ارجاع پناهنده به توافق نرسه. ایران به احتمال بسیار فراوان چنین کشوری خواهد بود. حالا اگر این لایحه تبدیل به قانون بشه و ایران هم به لسیت سیاه اضافه بشه:
ویزای توریستی به پدر و مادری (و دیگه خودتون بهتر میدونید به هر گونه فامیل دیگه ای) که شهروند ایران باشه داده نمیشه مگر اینکه اون پدر و مادر فرزند زیر ۱۸ سال در استرالیا داشته باشن.
ویزای دانشجویی داده نمیشه
حتی ویزاهای دایم که می تونن ندن.

در کل هیچی داده نمیشه ولی خب منطق جکم میکنه که ویزای دایم رو کنار نذارن چون دلیلشون برای این قانون بستن راه پناهندگیه. ولی فعلا گفتن همه چی میتونه رو هوا بره.

کلا شرایط بده ولی ممکنم هست که بد پیش نره. حالا آیا احتمالش هست که بد پیش بده؟ بله بسیار زیاد متاسفانه. چرا که همین الآن دلیل پیش نرفتن در پارلمان در واقع مخالفت راست هاست. راست ها معمولا از این قوانین استفبال می کنن. اگر الآن نکردن یعنی امتیاز می خوان. پس اگر حزب کارگر اندکی امتیاز بده در دیگر زمینه ها راست ها از خداشونه که این قانون تصویب بشه. اگر هم تصویب بشه سازو کار قانونی برگردوندنش با کرام الکاتبینه. الآن هم اگر جامعه ایرانی خیلی زور بزنه شاید بتونه اصلاحیه ای به همون 199F اضافه کنه در بهترین حالت.

من اطلاعاتم رو از دوستانم که با ساز و کار سیاسی اندکی آشنا هستن گرفتم. خلاصه که در حال حاضر گروه هایی در حال تهیه گزارشاتی هستن که نشون بده این امر چه مضراتی داره. این نظر سنجی یکی از اون هاست که من اطلاع دارم و قراره نتایجش به پارلمان به شکل گزارش ارایه بشه. دقت کنید که همه چی هول هولیه و تلاشها بسیار جسته گریخته هستن چون جامعه ایرانی به هیچ وجه متوجه خطر این ماجرا نیست.

https://forms.gle/deF7DUe5Q12ADFzJ6

ضمنا اگر میتونید به امگلیسی از تاثیر این لاجیه بر زندگی خودتون بگید حتما نوضته و سابمیت کنید به پارلمان به شکل مستفیم:

https://www.aph.gov.au/Parliamentary_Business/Committees/Senate/Legal_and_Constitutional_Affairs/MigrationAmendment24

من خیلی دیدم که افراد دارن صرفا بر اساس اخبار اعلام نظر می کنن که خب در مرحله اول خوبه. ولی متن خود لایحه با تمام ترسنیکیش موجوده اینجا:
https://www.aph.gov.au/Parliamentary_Business/Bills_LEGislation/Bills_Search_Results/Result?bId=r7179

روی اون بخش Explanatory memorandum باید کایک کنید

اعتبار: ۰

برای پاسخ دادن لطفا ابتدا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید.