۰ 0

ویزا مهارتی

سلام،مدتی هست که تصمیم دارم برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنم . چند ماهی هست که روی برنامه نویسی (programmer) کار میکنم و اگر بشه میخوام از طریق ویزای مهارتی اقدام کنم . در حال حاظر نزدیک ۱۷ سالم هست و میخواستم بدونم با این سن میتونم برای ویزای مهارتی اقدام کنم یا نه ، باید به سن قانونی برسم. سطح زبانم خوبه اما مدرک ندارم و میخوام بدونم باید مدرک زبان داشته باشم یا نه.
و مهم تر از همه چون خودم میخوام برای ویزای مهارتی برای مهارت برنامه نویسی اقدام کنم اگر میشه راهنماییم کنید و نکته های مهمی که باعث میشه apply ام رو قبول کنن بگید

اعتبار: ۰
۳ پاسخ 3

۰ 0

سلام زهرا جان. خیلی خیلی هم خوب که از الان به فکر هستی!

بنظرم اولین قدم تمرکز رو زبانت هست چون تقریبا برای تمام ویزاهای مهارتی استرالیا و کلا اغلب ویزاهای استرالیا و اصلا برای زندگی و کاریابی مهمه. برای اون باید مدرکش رو داشته باشی و من پیشنهاد می‌کنم که هدفت رو بگذار حداقل برای آیلتس هفت چون طبق اینجا بهت بیست امتیاز میده:
https://immi.homeaffairs.gov.au/help-support/meeting-our-requirements/english-language/proficient-english

البته همون‌طور که توی لینک بالا می‌بینی به غیر از آیلتس باقی مدارک مثل تافل و پی تی ایی هم قابل قبوله. حالا بعد از زبان مرسیم به ویزاهای مهارتی که مهمترین‌هاش سابکلس ۱۸۹ و ۱۹۰ هستند که برای این‌ها به غیر از مدرک زبان و سن، مدرک دانشگاه و تجربه‌ی کاری خیلی مهمه. من توی این ویدئو تا حدی توضیح می‌دم و دستت میاد که چه چیزهایی لازمه:
https://youtu.be/T-868NHwVIQ

برنامه‌نویسی هم رشته‌ی آینده‌داری هست و البته خیلی وسیعه. باید ببینی به چی علاقه داری و آیا توی فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا هست:
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/working-in-australia/skill-occupation-list

در مجموع با توجه با شرایط سنیت بنظرم زمان نیاز داری برای این چیزهایی که گفتم. اما مهم اینه که از الان به فکر هستی و با یک برنامه‌ی بلندمدت و به قول خارجیا Vision به چیزی که می‌خواهی خواهی رسید.

اعتبار: ۱۹۰

۰ 0

مرسی احسان عزیز. لیست مشاغل رو دیدم و تقریبا مورد نیاز بود skill که دارم روش کار میکنم اما میشه یکم درمورد 190,189 رو برام توضیح بدی که از این به بعد بیشتر رو تون کار کنم .و بنظرت با این حال شما ویزای مهارتی رو پیشنهاد میدی یا ویزای دیگه ای رو که بدرد شرایط من بخوره و بهتر باشه. و بنظرت اگر برای تجربه کاری یه سایت درمورد خودم و رزومه و درکل یه سایت درست کنم یا مثلا بات خفن تو تلگرام و کلی چیزای دیگه که مهارتمو نشون بدم براش کافی هست یا خیر
و یکی از دلایلی که من این ویزا رو انتخاب کردم اینه که اقامت دائم داره و میخواستم بدونم بعد چند سال اقامت میگیرم و یا اصلا همون اول به همراه ویزا اقامت میدن.
و اگر میشه من در روند انتخاب ویزا و apply کردن براش از شما مشورت بگیرم :)

اعتبار: ۰

۰ 0

خب این خیلی مقوله‌ی مفصلی هست! اولا اینکه ویزاهای ۱۹۰ و ۱۸۹ بهت اقامت دائم میدن. یکی مستقل هست و یکی دیگه ایالت اسپانسرت میشه. من توی این ویدئو بیشتر توضیح میدم:
https://youtu.be/qg9GqLKC-ms

از زمانی که براشون اپلای کنی روند تصمیم براشون ممکنه از یک سال تا چند سال طول بکشه. اما قاعدتا قبلش روند آماده‌سازی مدارک و غیره ممکنه حداقل شش ماهی طول بکشه. در مجموع روند آسونی نیست اما بنظرم خیلی ارزش داره. چون اقامت دائم میدن. به هر حال امیدوارم که این بهت کمک کنه. پیشنهاد می‌کنم که ویدئوهای کانال رو ببینی. من متاسفانه نمی‌تونم تک‌تک مشاوره بدم و اصلا بطور قانونی نمی‌تونم 😅

اعتبار: ۱۹۰

برای پاسخ دادن لطفا ابتدا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید.