۰ 0

خرید خانه

سلام خیلی ممنون از وقتی که میگذارین
1-آیا برای خرید خانه باید اقامت دائم داشت یا موقت یا حتی سیتیزنشیپ؟
2-در صورت خرید خانه امکان اجاره دادن یا فروش وجود داره؟
3-شما همیشه تاکید دارین که 20 درصد پول خونه رو تهیه کنیم و بعد اقدام کنیم با فرض اینکه این پول رو نداشته باشیم و بخوایم با پس انداز جمع کنیم و با توجه به اینکه پول اجاره رو هم باید بدیم و حتی ممکنه قیمت ملک افزایش داشته باشه، آیا باز هم به صرفه هستش پول جمع کنیم؟ یا با مثلا 30,000 دلار اقدام کنیم؟(این شدنی هستش؟)
4-تا چه مبلغی امکان دریافت وام هستش؟(1/6 درآمد خالص سالیانه؟)

خیلی ممنونم

اعتبار: ۰
۱ پاسخ 1

۰ 0

سلام حسین جان. ببخشید بابت تاخیر.
۱. واسه خرید خونه بایستی اقامت دائم داشته باشید یا شهروند باشید. برای وام گرفتن این شرط خیلی مهمی هست. حتی اگرم تمام پول خونه رو داشته باشید روش سرراستی نیست.
۲. آره دیگه. به خودت بستگی داره.
۳. این سوال بسیار خوب و البته سختی هست. خیلی بستگی به اوضاع بازار مسکن و رشد قیمت‌ها داره. و اینکه شما با پنج درصد پول پیش هم می‌تونید خونه بخرید اما باید یه هزینه‌ی جانبی رو برای بیمه وام به بانک بدید. توی ویدئوی چقدر پول پیش نیاز دارم درباره‌اش حرف می‌زنم.
۴. این بستگی به درآمدتون داره. باز هم توی اون ویدئو اشاره می‌کنم که چطور بفهمید چقدر وام می‌گیرید. یه سری ابزار آنلاین هستند که این رو تخمین می‌زنند. اما در بهترین و مطمئن‌ترین حالت باید با بانک یا بروکر (دلال وام) حرف بزنید، میزان درآمد و خرج و مخارج‌تون رو بگید. بعد اون‌ها می‌گن که تا چه سقفی می‌تونید وام بگیرید. اگر ندیدی این پلی‌لیست خیلی بهت کمک می‌کنه حسین جان:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFiseBHjPDgaOMczEF2M2fyUdMMn79TAT

اعتبار: ۱۹۰

برای پاسخ دادن لطفا ابتدا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید.